מהי תודעה?

"תודעה" – מילה שאנו מתייחסים אליה הרבה אך לא תמיד אנו יודעים מה המשמעות שלה, בעוד שרבים כבר הבינו כי באמצעות הבנת נבכי התודעה, אפשר לשפר את החיים ולהפוך אותם לאיכותיים ומטיבים יותר.

אבל מהי ההגדרה של תודעה וכיצד היא יכולה לשפר עבורנו את החיים? כל הפרטים בהמשך.

בשנים האחרונות יותר ויותר מטפלים, פסיכולוגיים ואנשי רוח ומדע עוסקים בתודעתו של האדם, כמו גם ביכולת לשלוט בתודעה או להבין את התת מודע אשר מאחסן בתוכו רצף של מחשבות סמויות, הרגלים, טריגרים הגורמים לנו לביצוע פעולות שונות, כמו גם דרכי מחשבה מקובעות באישיותנו.

כאשר מבנים מהי התודעה שלנו, נוברים בה או מכירים טוב יותר את התת מודע שלנו – ניתן לנהל חיים טובים יותר, תוך שבאמצעות מומחים בשיטות טיפול כמו 'מטיאיזם' (הכירו את פריידי מרגלית מפתחת השיטה) המבוסס על הכרות עם התודעה או הכרת מרחב המודעות שלנו: ניתן להטיב מאד עם איכות החיים.

תודעה – ההגדרה בכללית

הכרת התודעה האנושית והגדרתה בספרי המדע, החלה במאה ה 17 בה פיזקאי אנגלי ניתח את המושג, הכיר אותו והבין כי מדובר בתכונה הראשונית ביותר של נפש האדם, כאשר התודעה מאפשרת לבחור בין אלמנטים, להכיר את הנפש, לצבור ניסיון חברתי ואישי, תוך פיתוח מודעות לסביבה והכרת הזהות העצמית.

מאז הגדרתה של התודעה, התת מודע והמודע הפכו לכלי שימושי בעבור רבים שרוצים לשפר את איכות חייהם, בעוד שבאמצעות הכרת התת מודע והבנתו, באמצעות תהלכי טיפול אישיים או קבוצתיים והבנת המשמעות האמתית של התודעה ומודעות העצמית שלנו -ניתן לשפר את איכות החיים וזאת על ידי הבנה מן השורש של המחשבות שמפעילות אותנו, גם אם הן חבויות עמוק בתוך הנפש.

כיצד מכירים את התודעה?

כיום באמצעות הכרת הפילוסופיה של התודעה, כמו גם באמצעות שיטות טיפול כמו מטיאזם ואחרות, רבים יכולים לשנות את חייהם לטובה. באמצעות סדנאות, מפגשים, הרצאות וקורסים ניתן "לפתוח את הראש" לגילויים שונים אודות נפשנו, לשנות דפוסי מחשבה, לצאת מהרגלים קשים כמו גם להשקיט את הנפש ולדעת לבודד מחשבות ולשלוט בתת מודע על מנת להטיב עם הנפש ועם החיים היום יומיים שלנו!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
משה פרוספר

משה פרוספר

כבר מגיל צעיר התעניין משה במגוון רחב של תחומים, עכשיו הוא משתף אתכם בנושאים אלו.

תחומים שמשה אהב, אולי גם אתה...

הסרטונים הטובים בעולם

היום ניתן למצוא לא מעט אנשים שמעבירים את רוב הזמן שלהם ביוטיוב, על מנת לצפות בסרטונים או בסרטים שונים. אומנם ניתן למצוא כמות עצומה של

קרא עוד »

לשון הרע בפייסבוק/שיימינג

אין ספק כי הרשתות החברתיות השונות הצליחו לתרום המון לחיים האישיים של לא מעט אנשים. מדובר על דרך נוחה ומהירה כדי לתקשר עם מגוון רחב

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה