מהי תודעה?

"תודעה" – מילה שאנו מתייחסים אליה הרבה אך לא תמיד אנו יודעים מה המשמעות שלה, בעוד שרבים כבר הבינו כי באמצעות הבנת נבכי התודעה, אפשר לשפר את החיים ולהפוך אותם לאיכותיים ומטיבים יותר.

אבל מהי ההגדרה של תודעה וכיצד היא יכולה לשפר עבורנו את החיים? כל הפרטים בהמשך.

בשנים האחרונות יותר ויותר מטפלים, פסיכולוגיים ואנשי רוח ומדע עוסקים בתודעתו של האדם, כמו גם ביכולת לשלוט בתודעה או להבין את התת מודע אשר מאחסן בתוכו רצף של מחשבות סמויות, הרגלים, טריגרים הגורמים לנו לביצוע פעולות שונות, כמו גם דרכי מחשבה מקובעות באישיותנו.

כאשר מבנים מהי התודעה שלנו, נוברים בה או מכירים טוב יותר את התת מודע שלנו – ניתן לנהל חיים טובים יותר, תוך שבאמצעות מומחים בשיטות טיפול כמו 'מטיאיזם' (הכירו את פריידי מרגלית מפתחת השיטה) המבוסס על הכרות עם התודעה או הכרת מרחב המודעות שלנו: ניתן להטיב מאד עם איכות החיים.

תודעה – ההגדרה בכללית

הכרת התודעה האנושית והגדרתה בספרי המדע, החלה במאה ה 17 בה פיזקאי אנגלי ניתח את המושג, הכיר אותו והבין כי מדובר בתכונה הראשונית ביותר של נפש האדם, כאשר התודעה מאפשרת לבחור בין אלמנטים, להכיר את הנפש, לצבור ניסיון חברתי ואישי, תוך פיתוח מודעות לסביבה והכרת הזהות העצמית.

מאז הגדרתה של התודעה, התת מודע והמודע הפכו לכלי שימושי בעבור רבים שרוצים לשפר את איכות חייהם, בעוד שבאמצעות הכרת התת מודע והבנתו, באמצעות תהלכי טיפול אישיים או קבוצתיים והבנת המשמעות האמתית של התודעה ומודעות העצמית שלנו -ניתן לשפר את איכות החיים וזאת על ידי הבנה מן השורש של המחשבות שמפעילות אותנו, גם אם הן חבויות עמוק בתוך הנפש.

כיצד מכירים את התודעה?

כיום באמצעות הכרת הפילוסופיה של התודעה, כמו גם באמצעות שיטות טיפול כמו מטיאזם ואחרות, רבים יכולים לשנות את חייהם לטובה. באמצעות סדנאות, מפגשים, הרצאות וקורסים ניתן "לפתוח את הראש" לגילויים שונים אודות נפשנו, לשנות דפוסי מחשבה, לצאת מהרגלים קשים כמו גם להשקיט את הנפש ולדעת לבודד מחשבות ולשלוט בתת מודע על מנת להטיב עם הנפש ועם החיים היום יומיים שלנו!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חשיפת היסודות של היתרי בנייה
יציאה לבנייה או שיפוץ מובילה אותך לעתים קרובות לשלב מרכזי: רכישת היתר בנייה. היתרים אלו שתוכלו למצוא...
קרא עוד »
דצמ 10, 2023
פינוי דירות: מידע שלא כדאי לפספס
המאמץ של פינוי דירה מתבצע רק לעתים רחוקות בתחושת קלות דעת. זה שילוב של משימות מפרכות, ציות לרגולציה...
קרא עוד »
ספט 05, 2023
כל מה שחשוב לדעת על קידום אתרים לעסקים קטנים
כל בעל עסק צריך להחזיק כיום אתר עכשווי, כל בעל עסק צריך ליצור לעצמו נוכחות דומיננטית ברשת המקוונת. רק...
קרא עוד »
אוג 12, 2021