מהי כתובה – קצת היסטוריה ומידע

במסורת היהודית נהוג שהגבר מגיש לאישה שלה הוא עומד להינשא כתובה. מדובר במסמך משפטי אשר מציין את ההתחייבויות של הבעל אל האישה מבחינה כלכלית ומבחינת היחס שלו אליה במקרים של התאלמנות או גירושין.

אופן ניסוח הכתובה משתנה והשתנה לאורך ההיסטוריה, וזה משהו שיש להביא בחשבון מבחינה משפטית כאשר יש הליך גירושין שבו הגבר והאישה דורשים כל אחד את הרכוש שמגיע לו לכאורה. זה משהו שצריך להתייחס אליו במהלך ההליך המשפטי.

החשיבות המשפטית של הכתובה

לכתובה יש חשיבות משפטית כאשר זוג נשוי בוחר להתגרש או שיש מצב שבו האישה התאלמנה. כמובן שלצד זאת יש גורמים רבים ונוספים שיכולים להשפיע על ההכרעה הסופית של בית המשפט, אבל זה אחד הדברים הקריטיים שיהיה כדאי לכם להביא בחשבון כאשר אתם בוחרים להתמודד מבחינה משפטית.

אם אתם נמצאים בשלב שבו אתם מתעסקים עם ניסוח כתובה או שמא אתם אפילו בשלב של גירושין, אז פנייה אל עורכת דין יונית גזל למשל שתוכל לעזור לכם לאורך כל הדרך, זה בוודאי משהו שיוכל לעשות לכם לא מעט סדר ולאפשר לכם להיות הרבה יותר בטוחים לגבי מה שאתם בוחרים לעשות.

תעשו לעצמכם טובה ואל תפעלו על דעת עצמכם בלבד. פנו אל עורך דין שאתם יכולים לסמוך עליו, כך שיוכל לעזור לכם לאורך כל הדרך ולעשות כל מה שצריך על מנת להבטיח שבסופו של התהליך תקבלו את כל מה שמגיע לכם.

תתנהלו בצורה נבונה בזוגיות

בין אם אתם כבר נמצאים במרכזו של הליך גירושין ובין אם לפני חתונה, יהיה כדאי לכם לנקוט בכל הצעדים הנדרשים על מנת לוודא שאתם לא משאירים את הזכויות שלכם מאחור, אלא מקבלים בדיוק את מה שמגיע לכם. זה אמנם יכול להיות מורכב, אבל עם עורך הדין הנכון הכול יהיה הרבה יותר ברור.

עליכם להחליט ביחד עם עורך דין לגבי כל הפרטים הקטנים שקשורים בכתובה ובנושאים השונים שקשורים בחתונה שלכם, כך שלא יהיו הפתעות שלא ציפיתם אליהן מבחינה משפטית ופשוט תוכלו להתנהל בצורה הרבה יותר טובה מהצד שלכם.

בפרייה המקוונת תמצאו מידע בשלל תחומים https://prosper-lib.com

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך להעלות טראפיק באתר?
טראפיק באתר הוא לא שם של ראפר אמריקאי, אלא מושג המתאר ביקורים של גולשים ברחבי הרשת שבוחרים להיכנס...
קרא עוד »
מאי 08, 2019
איך ליצור צילום מזון שיגרום ללקוחות לרוץ אליכם לחנות
יצירת צילום מנות מקצועי שמפתה לקוחות לחנות כרוכה בשילוב של אומנות, סיפור ושיווק אפקטיבי. להלן מדריך...
קרא עוד »
אוג 30, 2023
תובנות חיוניות על היתרים ומסמכים אמריקאים
ניווט במבוך של אישורים ומסמכים אמריקאים יכול לעתים קרובות להרגיש מכריע. בין אם אתה מגיש בקשה לויזה,...
קרא עוד »
פבר 18, 2024