מהי כתובה – קצת היסטוריה ומידע

במסורת היהודית נהוג שהגבר מגיש לאישה שלה הוא עומד להינשא כתובה. מדובר במסמך משפטי אשר מציין את ההתחייבויות של הבעל אל האישה מבחינה כלכלית ומבחינת היחס שלו אליה במקרים של התאלמנות או גירושין.

אופן ניסוח הכתובה משתנה והשתנה לאורך ההיסטוריה, וזה משהו שיש להביא בחשבון מבחינה משפטית כאשר יש הליך גירושין שבו הגבר והאישה דורשים כל אחד את הרכוש שמגיע לו לכאורה. זה משהו שצריך להתייחס אליו במהלך ההליך המשפטי.

החשיבות המשפטית של הכתובה

לכתובה יש חשיבות משפטית כאשר זוג נשוי בוחר להתגרש או שיש מצב שבו האישה התאלמנה. כמובן שלצד זאת יש גורמים רבים ונוספים שיכולים להשפיע על ההכרעה הסופית של בית המשפט, אבל זה אחד הדברים הקריטיים שיהיה כדאי לכם להביא בחשבון כאשר אתם בוחרים להתמודד מבחינה משפטית.

אם אתם נמצאים בשלב שבו אתם מתעסקים עם ניסוח כתובה או שמא אתם אפילו בשלב של גירושין, אז פנייה אל עורכת דין יונית גזל למשל שתוכל לעזור לכם לאורך כל הדרך, זה בוודאי משהו שיוכל לעשות לכם לא מעט סדר ולאפשר לכם להיות הרבה יותר בטוחים לגבי מה שאתם בוחרים לעשות.

תעשו לעצמכם טובה ואל תפעלו על דעת עצמכם בלבד. פנו אל עורך דין שאתם יכולים לסמוך עליו, כך שיוכל לעזור לכם לאורך כל הדרך ולעשות כל מה שצריך על מנת להבטיח שבסופו של התהליך תקבלו את כל מה שמגיע לכם.

תתנהלו בצורה נבונה בזוגיות

בין אם אתם כבר נמצאים במרכזו של הליך גירושין ובין אם לפני חתונה, יהיה כדאי לכם לנקוט בכל הצעדים הנדרשים על מנת לוודא שאתם לא משאירים את הזכויות שלכם מאחור, אלא מקבלים בדיוק את מה שמגיע לכם. זה אמנם יכול להיות מורכב, אבל עם עורך הדין הנכון הכול יהיה הרבה יותר ברור.

עליכם להחליט ביחד עם עורך דין לגבי כל הפרטים הקטנים שקשורים בכתובה ובנושאים השונים שקשורים בחתונה שלכם, כך שלא יהיו הפתעות שלא ציפיתם אליהן מבחינה משפטית ופשוט תוכלו להתנהל בצורה הרבה יותר טובה מהצד שלכם.

בפרייה המקוונת תמצאו מידע בשלל תחומים https://prosper-lib.com

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
משה פרוספר

משה פרוספר

כבר מגיל צעיר התעניין משה במגוון רחב של תחומים, עכשיו הוא משתף אתכם בנושאים אלו.

תחומים שמשה אהב, אולי גם אתה...

קידום ברשתות חברתיות

כל עסק היום יודע ששיווק בדיגיטל הוא חובה ובין היתר שיווק דיגיטלי עוסק גם בשיווק וקידום ברשתות חברתיות. לרשתות החברתיות יש תפקיד מאוד משמעותי והן

קרא עוד »

לשון הרע בפייסבוק/שיימינג

אין ספק כי הרשתות החברתיות השונות הצליחו לתרום המון לחיים האישיים של לא מעט אנשים. מדובר על דרך נוחה ומהירה כדי לתקשר עם מגוון רחב

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה