ההיסטוריה של הבנקים

מאז שהתחילו לקום ממלכות ואימפריות החל האדם להקים גם בנקים אשר ילוו אותם. זה ברור כי ללא בנקים הכלכלה שלנו הייתה נראית אחרת לגמרי. כך מאז ומתמיד בנקים היוו מנוע כלכלי חשוב ועזרו לצמיחה של מדינות רבות. אך בנקים גם שיחקו תפקיד פחות חיובי כאשר הן מימנו מלחמות רבות ורבים טוענים למשל שאחת הסיבות שבגללן הבריטים ניצחו את נפוליאון הייתה בגלל שהמערכת הבנקאית שלהם הייתה הרבה יותר חזקה. ניתן לקבוע בנחרצות כי ההיסטוריה של הבנקים שזורה באופן ישיר עם אירועים היסטוריים גדולים ועם כל הליך שעברה החברה האנושית מגילוי אמריקה ועד שקיעתן של אימפריות רבות. אך רק במאות האחרונות הבנקים התחילו למלא את התפקיד שהם ממלאים עכשיו ואיפשרו לאזרח מן השורה לפתוח חיסכון ואף לקבל הלוואה וזה מה ששינה את ההסיטוריה האנושית ואפשר לכלכלה העולמית להתפתח בקצב כל כך מואץ וגדול.

לאן צועד עולם הבנקאות?

אין ספק כי עולם הבנקאות צועד להרבה מאוד כיוונים כמו למשל פתיחה של סניפים דיגיטליים, הכנסת מחשוב מתקדם שיעזור לבנקאים לקבל החלטות, סגירת סניפים פיזיים, עידוד שיתוף פעולה עם צד ג' https://www.offset-color.com ועוד ועוד פעולות. חלק מהכיוונים שאליהם צועד עולם הבנקאות זה שינוי המונופול שיש לבנקים על שורה של פעולות מהלוואות ועד הדפסת צ'קים. אנחנו יכולים לראות כי כיום יש הרבה מאוד גופים הנותנים הלוואות מקרנות פנסיה ועד חברות ליסינג ואנחנו יכולים גם לראות כי כיום זה הרבה יותר מקובל להדפיס את הצ'קים במקומות אחרים כמו בתי דפוס המתמחים בכך ולא רק בבנקים. על כן הצפי הוא שנראה ירידה במחירים של שהבנקים גובים מאתנו ואנו נראה הרבה יותר חברות הנכנסות לעולם התוכן של הבנקים.

מדוע עדיין הבנק הוא המקום הכי בטוח להפקיד בו את הכסף שלנו?

אך למרות כל השינויים הללו אי אפשר להתעלם מן העובדה כי עדיין הכי בטוח זה להפקיד את הכסף בבנק (כולל שוברי תשלום של אופסט קולור). הבנקים מפוקחים באופן תדיר על ידי בנק ישראל ועל ידי האגף לפיקוח על הבנקים והם מחויבים לעמוד ברגולציה מאוד נוקשה ועל כן אנחנו יכולים להיות בטוחים כי הכסף שלנו יושב במקום בטוח.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
משה פרוספר

משה פרוספר

כבר מגיל צעיר התעניין משה במגוון רחב של תחומים, עכשיו הוא משתף אתכם בנושאים אלו.

תחומים שמשה אהב, אולי גם אתה...

מה נחשב לשיימינג באינטרנט?

שיימינג באינטרנט הוא השימוש במדיה חברתית, בלוגים וערוצי תקשורת מקוונים אחרים כדי לתקוף אדם או ארגון יעד. מטרת ההתקפה היא להביך את המטרה בפומבי, לעתים

קרא עוד »

מהי תודעה?

"תודעה" – מילה שאנו מתייחסים אליה הרבה אך לא תמיד אנו יודעים מה המשמעות שלה, בעוד שרבים כבר הבינו כי באמצעות הבנת נבכי התודעה, אפשר

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה