ההיסטוריה של הבנקים

מאז שהתחילו לקום ממלכות ואימפריות החל האדם להקים גם בנקים אשר ילוו אותם. זה ברור כי ללא בנקים הכלכלה שלנו הייתה נראית אחרת לגמרי. כך מאז ומתמיד בנקים היוו מנוע כלכלי חשוב ועזרו לצמיחה של מדינות רבות. אך בנקים גם שיחקו תפקיד פחות חיובי כאשר הן מימנו מלחמות רבות ורבים טוענים למשל שאחת הסיבות שבגללן הבריטים ניצחו את נפוליאון הייתה בגלל שהמערכת הבנקאית שלהם הייתה הרבה יותר חזקה. ניתן לקבוע בנחרצות כי ההיסטוריה של הבנקים שזורה באופן ישיר עם אירועים היסטוריים גדולים ועם כל הליך שעברה החברה האנושית מגילוי אמריקה ועד שקיעתן של אימפריות רבות. אך רק במאות האחרונות הבנקים התחילו למלא את התפקיד שהם ממלאים עכשיו ואיפשרו לאזרח מן השורה לפתוח חיסכון ואף לקבל הלוואה וזה מה ששינה את ההסיטוריה האנושית ואפשר לכלכלה העולמית להתפתח בקצב כל כך מואץ וגדול.

לאן צועד עולם הבנקאות?

אין ספק כי עולם הבנקאות צועד להרבה מאוד כיוונים כמו למשל פתיחה של סניפים דיגיטליים, הכנסת מחשוב מתקדם שיעזור לבנקאים לקבל החלטות, סגירת סניפים פיזיים, עידוד שיתוף פעולה עם צד ג' https://www.offset-color.com ועוד ועוד פעולות. חלק מהכיוונים שאליהם צועד עולם הבנקאות זה שינוי המונופול שיש לבנקים על שורה של פעולות מהלוואות ועד הדפסת צ'קים. אנחנו יכולים לראות כי כיום יש הרבה מאוד גופים הנותנים הלוואות מקרנות פנסיה ועד חברות ליסינג ואנחנו יכולים גם לראות כי כיום זה הרבה יותר מקובל להדפיס את הצ'קים במקומות אחרים כמו בתי דפוס המתמחים בכך ולא רק בבנקים. על כן הצפי הוא שנראה ירידה במחירים של שהבנקים גובים מאתנו ואנו נראה הרבה יותר חברות הנכנסות לעולם התוכן של הבנקים.

מדוע עדיין הבנק הוא המקום הכי בטוח להפקיד בו את הכסף שלנו?

אך למרות כל השינויים הללו אי אפשר להתעלם מן העובדה כי עדיין הכי בטוח זה להפקיד את הכסף בבנק (כולל שוברי תשלום של אופסט קולור). הבנקים מפוקחים באופן תדיר על ידי בנק ישראל ועל ידי האגף לפיקוח על הבנקים והם מחויבים לעמוד ברגולציה מאוד נוקשה ועל כן אנחנו יכולים להיות בטוחים כי הכסף שלנו יושב במקום בטוח.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורות חיים מתכנת – הדרך הקלה להכין את קורות החיים
יש לא מעט מתכנתים שמגישים את המועמדות שלהם בעבור משרות אטרקטיביות בהייטק, ולפעמים זה יכול להיות לא...
קרא עוד »
ינו 06, 2022
האם הפקדת אשראי במשחקים אונליין מסוכנת?
משחקי אונליין כמו פוקר באינטרנט מהווים מקור הנאה בלתי נדלה בקרב עשרות מיליוני שחקי רשת ברחבי העולם....
קרא עוד »
ינו 31, 2022
כל מה שחשוב לדעת על קידום אתרים לעסקים קטנים
כל בעל עסק צריך להחזיק כיום אתר עכשווי, כל בעל עסק צריך ליצור לעצמו נוכחות דומיננטית ברשת המקוונת. רק...
קרא עוד »
אוג 12, 2021