ההיסטוריה של הבנקים

מאז שהתחילו לקום ממלכות ואימפריות החל האדם להקים גם בנקים אשר ילוו אותם. זה ברור כי ללא בנקים הכלכלה שלנו הייתה נראית אחרת לגמרי. כך מאז ומתמיד בנקים היוו מנוע כלכלי חשוב ועזרו לצמיחה של מדינות רבות. אך בנקים גם שיחקו תפקיד פחות חיובי כאשר הן מימנו מלחמות רבות ורבים טוענים למשל שאחת הסיבות שבגללן הבריטים ניצחו את נפוליאון הייתה בגלל שהמערכת הבנקאית שלהם הייתה הרבה יותר חזקה. ניתן לקבוע בנחרצות כי ההיסטוריה של הבנקים שזורה באופן ישיר עם אירועים היסטוריים גדולים ועם כל הליך שעברה החברה האנושית מגילוי אמריקה ועד שקיעתן של אימפריות רבות. אך רק במאות האחרונות הבנקים התחילו למלא את התפקיד שהם ממלאים עכשיו ואיפשרו לאזרח מן השורה לפתוח חיסכון ואף לקבל הלוואה וזה מה ששינה את ההסיטוריה האנושית ואפשר לכלכלה העולמית להתפתח בקצב כל כך מואץ וגדול.

לאן צועד עולם הבנקאות?

אין ספק כי עולם הבנקאות צועד להרבה מאוד כיוונים כמו למשל פתיחה של סניפים דיגיטליים, הכנסת מחשוב מתקדם שיעזור לבנקאים לקבל החלטות, סגירת סניפים פיזיים, עידוד שיתוף פעולה עם צד ג' https://www.offset-color.com ועוד ועוד פעולות. חלק מהכיוונים שאליהם צועד עולם הבנקאות זה שינוי המונופול שיש לבנקים על שורה של פעולות מהלוואות ועד הדפסת צ'קים. אנחנו יכולים לראות כי כיום יש הרבה מאוד גופים הנותנים הלוואות מקרנות פנסיה ועד חברות ליסינג ואנחנו יכולים גם לראות כי כיום זה הרבה יותר מקובל להדפיס את הצ'קים במקומות אחרים כמו בתי דפוס המתמחים בכך ולא רק בבנקים. על כן הצפי הוא שנראה ירידה במחירים של שהבנקים גובים מאתנו ואנו נראה הרבה יותר חברות הנכנסות לעולם התוכן של הבנקים.

מדוע עדיין הבנק הוא המקום הכי בטוח להפקיד בו את הכסף שלנו?

אך למרות כל השינויים הללו אי אפשר להתעלם מן העובדה כי עדיין הכי בטוח זה להפקיד את הכסף בבנק (כולל שוברי תשלום של אופסט קולור). הבנקים מפוקחים באופן תדיר על ידי בנק ישראל ועל ידי האגף לפיקוח על הבנקים והם מחויבים לעמוד ברגולציה מאוד נוקשה ועל כן אנחנו יכולים להיות בטוחים כי הכסף שלנו יושב במקום בטוח.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתכון להכנת סופגניות
חנוכה, חנוכה חג יפה כל כך. אם תבדקו זאת תגלו כי על חנוכה יש הכי הרבה שירים מכל החגים הישראלים וזה מלמד...
קרא עוד »
דצמ 14, 2018
מטבע קריפטוגרפי – כיצד מייצרים אותו הלכה למעשה?
מטבע קריפטוגרפי הוא משהו שהיום אנחנו שומעים עליו בכל מקום. כבר אי אפשר להתעלם מהתופעה הזאת, שכן היא...
קרא עוד »
מאי 18, 2022
גיליתי קרחת על החתול שלי, אבל הלכתי לוטרינר מאוחר מדי
פעמים רבות יש ויכוח בין אוהבי חיות מה עדיף חתול או כלב. ניתן לראות כי הויכוח הזה מייצר להבות וכי אנשים...
קרא עוד »
דצמ 03, 2018