מחשב נייח או מחשב נייד? מה כדאי לי?

לשימושים מסוימים עדיף לבחור מחשב נייד, לשימושים אחרים, דווקא מחשב נייח עדיף יותר. אבל לא רק אופי השימוש שלכם ישפיע על השאלה, מה כדאי יותר, מחשב נייח או מחשב נייד. שימו לב לנקודות הבאות. 

הניידות והמרחב 

במקרים מסוימים, אין בכלל שאלה מה עדיף, מחשב נייח או מחשב נייד. לדוגמא, אם אתם צריכים מחשב שילך אתכם לאוניברסיטה, ברור שצריך נייד. אבל אפילו אם צריך מחשב רק לשימוש ביתי, לפעמים עדיף נייד. נסביר: אם הבית שלכם יחסית קטן או שאתם מתגוררים ביחידת דיור בשכירות, הדגם הנייד תופס הרבה פחות מקום. לקריאה אודות מעבדת אפל

שיקול המחיר 

ככלל, אם אתם מחפשים עסקה במחיר נוח, אפשר להסתכל על מחשב נייח או מחשב נייד מנקודת מבט נוספת. הדגמים הנייחים בדרך כלל זולים יותר בהשוואה לדגם מקביל שהוא גם נייד. בנוסף, תיקונים של מחשבים ניידים עשויים להיות יקרים יותר. מבחינה כלכלית נטו, אם תוספת הניידות לא מעניקה לכם ערך מוסף, דגם נייח יותר משתלם ויותר כדאי.

שדרוג עתידי 

מה שיפה במחשבים זה שגם אם הם מתיישנים, ניתן להאריך את חייהם באמצעות שדרוגים. ופה יש הבדל די משמעותי בין נייד לבין נייח. האפשרויות לבצע שדרוגים במחשבים ניידים קיימות אך הן די מצומצמות. למשל ניתן להחליף כונן קשיח לדגם יותר חדש וגדול. לעומת זאת דגמים נייחים ניתן לשדרג בהרבה היבטים (חומרה) ואפשר להביא לשיפור עצום בביצועים. 

שימושיות ונוחות 

לגבי השימושיות והנוחות של השימוש, זה מאוד תלוי למה צפוי המחשב לשמש. אם אתם מבצעים הקלדות רבות והשימוש הוא משרדי, למחשב נייח יש יתרון. אולם, לאנשים מסוימים, למשל בעלי כפות ידיים קטנות, מתברר כי דווקא הקלדה במחשב נייד נוחה יותר. למידע בנושא טכנאי מחשבי מק

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סרטון שיווק ממוקד – מהו
רבים מאיתנו מדברים יותר ויותר על סרטוני שיווק ממוקדים. ואכן, כשזה נוגע לקידום עסקים באינטרנט, מדובר...
קרא עוד »
אפר 30, 2022
מהי הדרך הטובה ביותר לשמור על המידע הארגוני?
תפקידם של בני האדם בניהול המידע נעשה קשה יותר ויותר. כולנו עסוקים במשימות היומיומיות שלנו ואנחנו...
קרא עוד »
ינו 22, 2023
מה תפקידו של עורך דין לשון הרע?
לשון הרע, כך על פי החוק, הוא פיסת מידע או פרסום שהשמעתם או פרסומם ברבים עלול להביא לפגיעה בשמו הטוב או...
קרא עוד »
פבר 18, 2021