כל מה שצריך לדעת על פתיחת תיק עוסק פטור

אם כבר זמן מה אתה חולם לפתוח עסק עצמאי קטן משל עצמך, אך אינך יודע מהם השלבים עבור פתיחת תיק עוסק מעין זה והאם העסק יחשב כעוסק פטור או עוסק מורשה, עליך להתחיל שלב אחר שלב. בשלב הראשון עליך לברר האם העסק אותו אתה מעוניין להקים יחשב כעוסק פטור או עוסק מורשה, בהתאם לשני פרמטרים עיקריים שיש לבחון. במידה ואינך יודע כיצד לגשת את מלאכת פתיחת העסק והבירור לאיזה סוג עסק עלייך לכוון, חשוב שתתייעץ עם רואה חשבון שיסייע לך בתהליך זה.

מה הקריטריונים עבור פתיחת תיק עוסק פטור?

בכדי לדעת האם עסק אותו אתה מתכוון להקים יחשב כעוסק פטור או עוסק מורשה, עליך לבדוק ראשית כל האם התחום בו עוסק העסק שלך, יכול להיכלל תחת קטגורית עוסק פטור או עוסק פטור, במידה והתחום אכן עונה על הגדרה זו, עליך לבחון האם מחזור העסקאות השנתי של העסק שלך יהיה גבוה מסך של 102,292 ₪ (נכון לשנת 2022). במידה ואתה צופה כי מחזור העסקאות יהיה נמוך מסכום זה, הגיע הזמן שתיגש לפתוח את התיקים הרלוונטיים עבור עסק פטור.

עסק פטור אשר מוגדר כעוסק פטור דורש פתיחת תיק במשרדי מע"מ, המס הכנסה ובביטוח לאומי. לכל מקום יש להביא את המסמכים שדורש פתיחת תיק עוסק פטור זה וחשוב לברר בטרם פונים לאחד מהמקומות הללו: היכן מצוי מע"מ, מס הכנסה וסניף הביטוח הלאומי הקרוב ביותר למקום בו מצוי העסק שלך.

מה עוד חשוב לדעת על פתיחת תיק עוסק פטור?

לאחר שפנית אל הגופים הרלוונטיים יחד עם המסמכים אשר אתה נדרש להביא ופתחת את התיקים עבור עוסק פטור, חשוב לדעת שזה לא נגמר בזה. ראשית כל, יש להגיש למס ההכנסה דוח שנתי בכל שנה ושנה הכולל בו לא מעט פרטים אודות ההכנסות הפרטיות שלך והכנסות העסק. שנית, יש לדווח למע"מ בכל תחילת שנה על מחזור העסקאות השנתי של העסק. מלבד זאת, יש לנהל את ההוצאות וההכנסות של העסק בספר בצורה מסודרת וכן, לעסוק בכל הבירוקרטיה הנוגעת לרשויות המס.

בכדי להסיר מעליך את העיסוק בבירוקרטיה הקשורה לרשויות המס כל שעליך לעשות זה לפנות לעמית מהלל רואה חשבון מקצועי ותיק, מנוסה ואיכותי, אשר יבצע עבורך את כל הפעולות הטכניות והבירוקרטיות מול רשויות המס וילווה אותך כל הדרך לפתיחת תיק עוסק פטור בכל מה שכרוך בפתיחת התיקים הרלוונטים. ליצירת קשר: 052-6522734

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הבנת סוגי חומרי איטום: סקירה מקיפה
בעודנו יוצאים למסע ההבנה של תחום חומרי האיטום, אני, כמומחה מוביל בתחום מטעם אתר ביטומני bitumany, כאן כדי...
קרא עוד »
דצמ 18, 2023
ארבעה יתרונות של בחירת יועץ עסקי מיומן
ניווט במים הסוערים של עסקים מודרניים אינו דבר של מה בכך, הדורש מערך רב-תכליתי של מיומנויות, ידע נרחב...
קרא עוד »
ספט 30, 2023
איך לכתוב עבודת סמינריון
האם אתה מוכן לצאת למסע המרגש של כתיבת סמינר? כמומחה מוביל בתחום כתיבת סמינריונים באתר אקדמיה מאסטר,...
קרא עוד »
ספט 11, 2023