מה ניתן להדפיס כיום בתלת מימד

טכנולוגיית הדפסת תלת מימד היא מושג חדש ומהפכני. יש לזה פוטנציאל לשנות את הדרך בה אנו חיים ועובדים. אבל מה באמת ניתן להדפיס כיום בתלת מימד? גלו עולם מופלא של הדפסה ללא גבולות. 

להדפיס כיום בתלת מימד בהיקף עצום

תעשיית ההדפסה התלת מימדית צומחת בקצב אדיר. ההערכה היא שהשוק העולמי לטכנולוגיה זו סובב סביב 50 מיליארד דולר. אך מכיוון שהיא עדיין בחיתוליה, אין תשובות ברורות לשאלות כיצד נראה אותה בעתיד. מה שבטוח, יהיה אפשר להדפיס אין סוף אפשרויות. אבל מה ניתן להדפיס כיום בתלת מימד, נציג להלן שפע אפשרויות. 

מגוון יישומים לכל משתמש 

אחד היישומים העיקריים של הדפסת תלת מימד הוא ככלי ליצירת אבות טיפוס או מודלים למוצרים ושירותים חדשים. השימוש העיקרי הנוסף הוא כמדיום לייצור חלקים מותאמים אישית, כגון תותבות, גפיים ואפילו חלקי גוף. 

נהוג לומר כי הדפסת תלת מימד היא טכנולוגיה המאפשרת ליצור חפצים מפלסטיק או מתכת. זהו תהליך המשתמש בתוכנת עיצוב בעזרת מחשב (CAD) כדי לעצב אובייקטים בתלת מימד, אשר מודפסים לאחר מכן במדפסת. 

בשלבים המוקדמים של הדפסת תלת מימד, הוא משמש ליצירת אבות טיפוס וחלקים קטנים. תפקידה העיקרי של מדפסת 3D הוא להעביר צורה של חפץ מוגמר מיריעות דקות מאוד או מסרטי פלסטיק ליצירת חפץ. המדפסת משתמשת בחומרים פלסטיים על מנת לעשות זאת. 

הדפסת תלת מימד היא תהליך ייצור של אובייקטים תלת מימדיים מחומרים מוצקים מגוונים. למעשה הדפסת תלת מימד היא טכנולוגיה שניתן להשתמש בה כמעט לכל דבר. אנחנו יכולים להדפיס אפילו  בתים ומכוניות לצד איברים. כלומר להדפיס בתלת מימד, משמש גם בתחום הרפואי. 

ככלל המטרה היא ליצור אובייקטים שיחזיקו מעמד לאורך שנים. לסיכום, מודל מוקצף, שתלים ותותבות רפואיות, ריהוט גן ועוד, אפשר להדפיס את הכל! מידע נוסף באתר Fritech

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
משה פרוספר

משה פרוספר

כבר מגיל צעיר התעניין משה במגוון רחב של תחומים, עכשיו הוא משתף אתכם בנושאים אלו.

תחומים שמשה אהב, אולי גם אתה...

מאגרי תמונות מומלצים

מאגרי תמונות הם אוסף תמונות שניתן להשתמש בהן למטרות שונות. יש הקוראים למאגרים אלו בנקי תמונות ואותם המאגרים מהווים ארגז כלים חשוב למשתמשים שלהם. לרוב,

קרא עוד »

שפות התכנות המובילות ב2021

עולם התכנות הולך ומתפתח. שפות תכנות חדשות מומצאות בתדירות גבוהה, מתאימות את עצמן למשתמשים שונים, צרכים שונים ומוצרים שונים. אז מהן שפות התכנות שחשוב להכיר

קרא עוד »

איקומרס – איפה אפשר ללמוד את זה?

איקומרס הוא מונח המתייחס לחנויות דיגיטליות ומסחר אונליין. בתחילת שנות ה2000 אנשים לא חלמו שיוכלו לקנות מוצרים מהאינטרנט, לקבל אותם במהירות הביתה וליהנות מכל היתרונות

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה