מתי החל המושג הנפוץ גאדג'ט

אין כמו גדג'טים. הם מגיעים בשלל של מחירים, החל מן המחיר הכי זול ועד למחיר הכי גבוה שאפשר. גדג'ט יכול להיות שימושי עבור שורה ארוכה של עולמות, החל מכזה שמיועד עבור המחשב הנייד ועד לכזה שמיועד למטבח. המשמעות של המילה הזו היא חידוש שנעשה על ידי מכשיר חדשני, ולמרבית המזל של כולנו, בעולם של צרכנים מוצרים מעין אלה נורים להם כל העת והופכים את החיים של כל אחד ואחד מאיתנו למשהו הרבה יותר מעניין, נוח, וכיפי בעיקר, תוכלו לבחון זאת באתר Gadgetshop.

מקורות החל מהמאה ה-19

אולי זה נשמע לא קשור ואף מוזר במעט, אבל כבר בתקופה של המאה ה-19 ישנן עדויות לכך שאנשים בצעו שימוש במילה גדג'ט, גם אם הפרשנות המודרנית שונה בתכלית בשימוש שלשמה המילה הזו הועלתה. הדעות לגבי המקור של המילה הזו חלוקים עד לעצם היום הזה, כשאר זה לא ברור אם המקור של המילה הוא מצרפתית או בכלל המקור של המילה הוא ממילה בשפה האנגלית בשם "גאנט". רק במחצית השנייה של המאה העשרים החלה להיקשר המילה הזו עם חפצים קטני מידה, ומכאן והלאה כל היתר נעשה היסטוריה והשימוש עצמו בגדר של היסטריה שלמה.

המעבר לשימוש במילה "חפיץ"

בישראל השפה הרשמית  היא עברית, זו השימוש ההולך וגדל במילה הלועזית "גאדג'ט" אתגר את חברי האקדמיה למהר ולמצוא מילה הולמת לשימוש בזו השפה המקומית. המילה אשר הועלתה היא "חפיץ", כשאר מדובר בשימוש בשורש ח.פ.צ עבור מוצר שכולם רוצים, שבהחלט הולם את החפיצים עצמם. כל אחד ואחד מאלה. כך משנת 2006 והלאה ממנה נוספה המילה החדשה אל השפה העברית, כאשר השימוש היותר תדיר שעדיין נפוץ בכל פה הוא המילה גדג'ט אשר נותרה למילה היותר מוכרת בשל היות הלועזית שפה כה בולטת בזו המדינה.

רעיון נהדר לכל סוג מתנה

מכיוון שעולם החפיצים הוא כזה אשר כולל רשימה ארוכה של מוצרים החל ממגוון משחקי קליעה למטרה ועד עטים כמעט ומזמרים, הם מתאימים באופן נהדר בתור מתנה, בקטגוריות אשר מתעדכנות להן כל הזמן. ניתן לרכוש מתנה שהיא גדג'ט עבור יום הולדת או בכלל לכוון בתור מתנה לשדרוג תפקיד במקום העבודה. הכל אפשרי, ותמיד יש מתנה שרק מחכה לרכישה.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
משה פרוספר

משה פרוספר

כבר מגיל צעיר התעניין משה במגוון רחב של תחומים, עכשיו הוא משתף אתכם בנושאים אלו.

תחומים שמשה אהב, אולי גם אתה...

כתוב/כתבי תגובה