השפעות רגשיות על הילד ועל ההורים בהרטבת לילה – ד"ר טל שגיא, ד"ר קובי שגיא

ילד אשר מרטיב בלילות, דורש טיפול מקצועי של ד"ר קובי שגיא אשר יסייע לו להיגמל מהרטבות הלילה בצורה הטובה והאיכותית ביותר שיכולה להיות. ילד אשר מרטיב בלילה, סובל לא פעם מהעדר ביטחון עצמי ומדימוי עצמי נמוך. על ההורים של הילד להכיל את הילד, להבין את מצבו הרגיש ולעשות את כל מה שהם יכולים בכדי שהילד ירגיש שהכל בסדר אתו, שההרטבה הלילית איננה אשמתו ושהוא יכול בהחלט להיגמל מהרטבת הלילה אם רק יקבל את הטיפול המתאים.

כיצד הרטבת לילה משפיעה על הילד ועל הוריו מבחינה רגשית

כאמור, מרבית הילדים אשר סובלים מהרטבת לילה, ימצאו את עצמם נבוכים מאוד. כאשר הרטבת הלילה מתרחשת באופן תדיר בגילאים בוגרים יותר, הרי שהדבר יכול לפגוע באופן מהותי בדימוי העצמי של הילד ובביטחון העצמי שלו, מדגיש ד"ר קובי שגיא. הילד איננו יבין מדוע הוא מרטיב בגיל בוגר, שבו לכאורה מרבית הילדים אינם סובלים מבעיה זו. גם הורים של ילד שמרטיב, לא פעם מוצאים את עצמם תוהים מהי הבעיה של הילד שלהם. לעיתים ישנם הורים אשר משליכים את בעיית ההרטבה של הילד על עצמם ובטוחים שהם לא הורים מספיק טובים ומכילים ולכן הילד מרטיב. ניתן לומר שגם הורים לילדים מרטיבים וגם ילדים מרטיבים, מושפעים מאוד מבחינה רגשית ממצב זה.

כיצד יש להתמודד עם הרטבת הלילה

ראשית כל, על הוריו של ילד שמרטיב בלילה לזכור שזו בהחלט לא אשמתם. להורים יש תפקיד חשוב מאוד והוא לעודד את הילד, להכיל אותו ולהעניק לו הרגשה שהוא לא אשם במצבו. כמו כן, על ההורים להתגייס עבור הילד ולמצוא עבורו את הטיפול הטוב והיעיל ביותר עבורו כמו זה של ד"ר קובי שגיא. את הטיפול יש להעניק לילד בהתאם לשורש בעיית ההרטבה. כיום ישנן מרפאות הרטבה בעלי אנשי מקצוע המומחים בתחום. אנשי מקצוע מעין אלה מעניקים לילדים הסובלים מהרטבת לילה בשל חוסר יכולת להתאפק את הכלים ללמוד כיצד להתאפק בלילות ותרגילים שונים שיסייעו להם לשלוט במנגנון הכיווץ וההרפיה של שלפוחית השתן. הורים לילדים מעין אלה חייבים לסייע לילדים להתמיד בטיפול, לעודד אותם ולהכיל אותם.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
משה פרוספר

משה פרוספר

כבר מגיל צעיר התעניין משה במגוון רחב של תחומים, עכשיו הוא משתף אתכם בנושאים אלו.

תחומים שמשה אהב, אולי גם אתה...

שפות התכנות המובילות ב2021

עולם התכנות הולך ומתפתח. שפות תכנות חדשות מומצאות בתדירות גבוהה, מתאימות את עצמן למשתמשים שונים, צרכים שונים ומוצרים שונים. אז מהן שפות התכנות שחשוב להכיר

קרא עוד »

סרטון שיווק ממוקד – מהו

רבים מאיתנו מדברים יותר ויותר על סרטוני שיווק ממוקדים. ואכן, כשזה נוגע לקידום עסקים באינטרנט, מדובר בעולם מלא מסרים שחשוב לבלוט בו. כיום לגולשים ברשת,

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה