נצרת, עיר הילדות של ישו

רוב הישראלים לא מראים יותר מידי עניין בעיר נצרת, היות ומבחינתם מדובר בעוד עיר אי שם בצפון הארץ. אבל עבור התיירים הנוצרים, מדובר על אחת הערים המעניינות, המרתקות והקדושות ביותר שקיימות בעולם. אנשים אלו גדלו על הסיפורים מהברית החדשה, סיפורים אשר התמקדו בעיקר ב – 3 ערים בארץ: נצרת, בית לחם וירושלים. ביקור באתרים השונים שמנציחים את חייו ומותו של ישו, מעניקים לתיירים הבנה עמוקה יותר לגבי המסורות השונות שעליהן הם חונכו. ביקור בכנסיות השונות המנציחות אירועים משמעותיים בחייו של ישו, יכול להעניק תחושת קרבה רבה יותר בין התייר לבין האמונה שלו. לכן אין זה מפליא כי רוב התיירים הנוצרים שמגיעים לארץ, מעוניינים לבקר במקומות הקדושים להם, במטרה להרגיש קרובים יותר למסורת ולדת שלהם.

נצרת – מקום חשוב שאסור לוותר עליו

למעשה, נצרת היא העיר שבה החל סיפורו של ישו. לפי המסורת, הבית של מרים (אמו של ישו) עמד במקום שבו היום ממוקמת כנסיית הבשורה. לכן תיירים רבים טורחים לפקוד את המקום עם מדריך מטעם האתר http://www.goldcarpet.co.il, במטרה להרגיש קרובים יותר וחזקים יותר בדת שלהם. בילדותו של ישו, נצרת הייתה כפר קטן, שבו חיה מרים. זהו המקום שבו המלאך גבריאל התגלה אליה, ובישר לה שהיא עומדת ללדת את בן האלוהים. אומנם כנסיית הבשורה נהרסה ונבנתה מספר פעמים, אך החשיבות שלה עצומה לקהל המאמינים, היות וזהו המקום שבו האלוהות ירדה לאדמה ולבשה צורת בשר ודם. אומנם ישו נולד בבית לחם והוטבל בנהר הירדן, אך רוב חייו עברו עליו בנצרת. הברית החדשה לא מרבה לספר על מהלך החיים שלו בעיר, אך ניתן לדמיין את ההליכה שלו לשוק, הטיולים הרגליים בהרים מסביב וכדומה. לכן בשום אופן אסור לוותר על סיור מודרך בנצרת, אשר יכניס אתכם לאווירה ששררה במקום בזמן חייו של ישו. מדריך מנוסה ומקצועי יוכל לגרום לכם לדמיין את חייו בעיר, היחס של האנשים כלפיו וכדומה.

לסיכום, נצרת נחשבת לאחת הערים החשובות ביותר עבור הנצרות. תיירים רבים שמגיעים לארץ, מעוניינים לחזות במו עיניהם בעיר שבה ישו הילד גדל, צמח והתפתח לאגדה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו מותג האופניים האהוב על ילדים ונוער?
אופניים לילדים ולנוער הם לא רק כלי תחבורה; הם מייצגים שער לחקר, הרפתקאות ואורח חיים בריא ופעיל....
קרא עוד »
יול 18, 2023
מה הן ההשלכות של ביטול מצוות פרו ורבו?
אל תטעו מצוות פרו ורבו לא בוטלה ולא נראה גם שהיא הולכת להתבטל. אך באותה נשימה אנחנו חייבים לציין כי...
קרא עוד »
מרץ 12, 2019
השוואת ספקי אינטרנט – מה צריך לדעת בבדיקה?
כל אדם יודע כיום שאינטרנט ביתי הוא חובה. בעוד שבעבר היו ספקי אינטרנט בודדים ולכן ההחלטה לגבי הספק...
קרא עוד »
אוג 24, 2020