איך לכתוב סיפור קצר

לא כל אחד מצטיין בכתיבה וספרות. לא כולם מכירים את כלי התחביר הנכונים. אך כדי לכתוב סיפור טוב לא צריך הרבה. מה שכן צריך זה "סיפור".. סיפור עסיסי עם בשר… כשיש לכם סיפור טוב, אתם כבר ממש לא צריכים הרבה על מנת להעלות אותו על הכתב בצורה מעניינת ומושכת. החכמה היא לספר את הסיפור – קצר ולעניין. איך כותבים סיפור קצר?

לא כולנו יודעים איך כותבים סיפורים. לא כולם הצטיינו ממש בשיעורי דקדוק או תחביר, לא כולנו חזקים ב'לשון'. אבל כשאנחנו רוצים לספר סיפור, אנחנו כן רוצים לדעת איך לעשות את הדבר בצורה הטובה ביותר.

אז איך למעשה עושים את הדבר?

כותבים סיפור קצר

נלמד כאן איך מספרים סיפור קצר, בלי להתמרח יתר על המידה מצד אחד אך בלי לקמץ במילים מצד שני.

אז ברור שהמילים – "פעם היה…" כבר לא ממש מהווים פתיחה אטרקטיבית לסיפור. כדאי לפתוח את הסיפור במשפט מסעיר כמו, "את היום הזה לא אוכל לשכוח כל ימי חיי…" או "סיפור כזה לא תוכלו לקרוא בשום מקום אחר. כי דברים כאלה לא קורים יותר מפעם אחת בהיסטוריה" ברור כי פתיחות מהסוג הזה מושכים מאוד להמשיך ולקרוא הלאה. כבר לא תצטרכו הרבה על מנת לשמור על הקוראים עד סוף הסיפור.

ממשיכים בסיפור

לאחר שצלחנו את הפתיחה, אנחנו כבר נמצאים בבשר העניין. כאן אנחנו לא צריכים להפליג בתיאורים מוגזמים ואנחנו גם לא חייבים למרוח הרבה מלל. אנחנו יכולים לספר דברים כהווייתם ולתאר את כל מה שהיה. כדאי תמיד לספר מהפן האישי ולתאר את החוויות שלנו כפי שחווינו אותם בעצמנו. כי אין כמו נימה אישית שמרגשת מאוד ומחברת את הקורא לסיפור.

הפי אנד

אז האמת היא שלא לכל סיפור יש הפי אנד גם לא בספרייה הגדולה בעולם. אבל אף פעם לא כדאי לסיים סיפור בנימה עצובה מידי.

גם אם הסיפור כן מסתיים לא טוב, תנו תקווה, הוסיפו מילה טובה של נחמה, מבט אל האור שבקצה המנהרה ותחושה שסוף הסיפור הוא אמנם סוף הסיפור אבל הוא לא סוף העולם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הילדים עזבו את הבית: 3 דרכים להפוך את החדר לשימושי!
כשילדים מחליטים לעזוב את הבית, בין אם זה לדירה שכורה או לדירה שהם רכשו במיטב כספם, אז הבית מרגיש ריק...
קרא עוד »
יונ 16, 2020
7 שלבים לפיתוח תוכנה בצורה נכונה
אם אתם מחפשים אחר תוכנה שתגבש עבורכם סביבת עבודה אפקטיבית יותר – רצוי שתבינו מהם השלבים בפיתוח...
קרא עוד »
יול 22, 2019
איזה משרות נחשבות משרות IT?
התפקידים האטרקטיביים ביותר בתור משרות IT לרוב יהיו ניהול רשתות ומומחה תקשורת, שכן מדובר בתפקידים...
קרא עוד »
מרץ 25, 2021