איך לכתוב סיפור קצר

לא כל אחד מצטיין בכתיבה וספרות. לא כולם מכירים את כלי התחביר הנכונים. אך כדי לכתוב סיפור טוב לא צריך הרבה. מה שכן צריך זה "סיפור".. סיפור עסיסי עם בשר… כשיש לכם סיפור טוב, אתם כבר ממש לא צריכים הרבה על מנת להעלות אותו על הכתב בצורה מעניינת ומושכת. החכמה היא לספר את הסיפור – קצר ולעניין. איך כותבים סיפור קצר?

לא כולנו יודעים איך כותבים סיפורים. לא כולם הצטיינו ממש בשיעורי דקדוק או תחביר, לא כולנו חזקים ב'לשון'. אבל כשאנחנו רוצים לספר סיפור, אנחנו כן רוצים לדעת איך לעשות את הדבר בצורה הטובה ביותר.

אז איך למעשה עושים את הדבר?

כותבים סיפור קצר

נלמד כאן איך מספרים סיפור קצר, בלי להתמרח יתר על המידה מצד אחד אך בלי לקמץ במילים מצד שני.

אז ברור שהמילים – "פעם היה…" כבר לא ממש מהווים פתיחה אטרקטיבית לסיפור. כדאי לפתוח את הסיפור במשפט מסעיר כמו, "את היום הזה לא אוכל לשכוח כל ימי חיי…" או "סיפור כזה לא תוכלו לקרוא בשום מקום אחר. כי דברים כאלה לא קורים יותר מפעם אחת בהיסטוריה" ברור כי פתיחות מהסוג הזה מושכים מאוד להמשיך ולקרוא הלאה. כבר לא תצטרכו הרבה על מנת לשמור על הקוראים עד סוף הסיפור.

ממשיכים בסיפור

לאחר שצלחנו את הפתיחה, אנחנו כבר נמצאים בבשר העניין. כאן אנחנו לא צריכים להפליג בתיאורים מוגזמים ואנחנו גם לא חייבים למרוח הרבה מלל. אנחנו יכולים לספר דברים כהווייתם ולתאר את כל מה שהיה. כדאי תמיד לספר מהפן האישי ולתאר את החוויות שלנו כפי שחווינו אותם בעצמנו. כי אין כמו נימה אישית שמרגשת מאוד ומחברת את הקורא לסיפור.

הפי אנד

אז האמת היא שלא לכל סיפור יש הפי אנד גם לא בספרייה הגדולה בעולם. אבל אף פעם לא כדאי לסיים סיפור בנימה עצובה מידי.

גם אם הסיפור כן מסתיים לא טוב, תנו תקווה, הוסיפו מילה טובה של נחמה, מבט אל האור שבקצה המנהרה ותחושה שסוף הסיפור הוא אמנם סוף הסיפור אבל הוא לא סוף העולם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
6 דברים שחובה לדעת על איך למצוא מתכונים טובים באינטרנט
היכולת למצוא מתכונים באינטרנט הפכה את הבישול לנגיש יותר מאי פעם. עם זאת, המגוון העצום של אתרים...
קרא עוד »
מאי 16, 2024
תובנות פנימיות: הבנת אמני רחוב
האם אתה מסוקרן מעולם אמני הרחוב אבל לא בטוח במה הוא כרוך? מנגנים ועד קוסמים, אמני רחוב כמו שמציע אתר...
קרא עוד »
מרץ 06, 2024
בניית לוגו מנצח ב-5 שלבים פשוטים
לוגו של עסק הוא הפנים שלו, זה הדבר הראשון שלקוחות מזהים ומקשרים לעסק כשהם רואים אותו. על כן, חשוב מאוד...
קרא עוד »
יונ 07, 2020