מרעיון למוצר – כיצד ליצור אב טיפוס, תיאור מוצר ושיווק מוצרים.

כאשר מעצבים מוצר חדש, הצעד הראשון הוא לזהות את התכונות והיתרונות העיקריים. לאחר שהשלב הזה נעשה, הגיע הזמן לעצב את חווית המשתמש שתעזור לאנשים להבין מה הם מקבלים בתמורה לכספם.

אבל כיצד הופכים רעיון לפריט ממשי?

תכנון מוצרים הם עמוד השדרה של כל מוצר. הם הדבר הראשון שאנשים רואים והם צריכים להיות תיאוריים ככל האפשר. מוצר מאופיין בתכונותיו וביתרונותיו, המתוארים בחלקים השונים של מאמר זה.

איך מתכננים מוצרים? 

עיצוב מוצר הוא תהליך מאוד מורכב ולא משהו שיכול להיעשות על ידי אדם בודד. לכן רבים פונים לחברות מקצועיות ולמעצבים בצוות של סטודיו לעיצוב תעשייתי.  הדבר החשוב ביותר שיש לזכור כשמעצבים מוצר הוא שהוא צריך להיות קל לשימוש והוא אמור לפתור בעיה.

מה זה קונספט וכיצד הוא קשור לתהליך?

פיתוח קונספט עיצובי הוא תהליך הכולל עיצוב של מוצר או שירות חדש. קונספט עיצובי הוא הרעיון המרכזי של מוצר (הכירו את התהליך מרעיון למוצר). היא הליבה של זהותו והיא עוזרת להגדיר את מטרתה. לאחר מכן פונים לתכנון אב טיפוס. 

מה זה אב טיפוס?

אב טיפוס הוא דגם של רעיון, או של מוצר. זהו ייצוג חזותי של קונספט העיצוב ותכונותיו. את האלמנט הזה יוצרים צוותים מומחים. צוותי תמיכה בייצור אחראים לרוב על התכנון, הם אמורים לעזור לחברה להשיג את מטרותיה על ידי מתן המשאבים והתמיכה הדרושים. 

צוות תמיכה בייצור יכול להיות גדול או קטן ככל שהחברה דורשת. ייתכן שיהיה להם צוות ייעודי שאחראי על ניהול, תיאום וייצור של כל ההיבטים השונים של המוצר או השירות. צוותי תמיכה בייצור מעורבים לעתים קרובות בשירות לקוחות ובמכירות, אך יש להם גם אחריות אחרת כגון ניהול פרויקטים, תזמון פרויקטים ואבטחת איכות.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיקולים מרכזיים לבחירת בית אבות
בחירת בית האבות הנכון היא החלטה קריטית המשפיעה על איכות החיים ורווחתו של אדם אהוב. זה לא רק על מציאת...
קרא עוד »
דצמ 18, 2023
בר מים
בשנים האחרונות, נראה שכל בית החל לאמץ לעצמו בר מים כזה או אחר. יש משהו יפה בבר מים כאשר הוא מופיע במטבח...
קרא עוד »
ינו 31, 2021
חוג פיתוח אפליקציות באנדרואיד לילדים – איפה לומדים את זה?
אנדרואיד היא פלטפורמה שקיימת כבר הרבה זמן. הוא נמצא בשימוש נרחב על ידי יצרני טלפונים ניידים ומפתחי...
קרא עוד »
יול 04, 2022