מרעיון למוצר – כיצד ליצור אב טיפוס, תיאור מוצר ושיווק מוצרים.

כאשר מעצבים מוצר חדש, הצעד הראשון הוא לזהות את התכונות והיתרונות העיקריים. לאחר שהשלב הזה נעשה, הגיע הזמן לעצב את חווית המשתמש שתעזור לאנשים להבין מה הם מקבלים בתמורה לכספם.

אבל כיצד הופכים רעיון לפריט ממשי?

תכנון מוצרים הם עמוד השדרה של כל מוצר. הם הדבר הראשון שאנשים רואים והם צריכים להיות תיאוריים ככל האפשר. מוצר מאופיין בתכונותיו וביתרונותיו, המתוארים בחלקים השונים של מאמר זה.

איך מתכננים מוצרים? 

עיצוב מוצר הוא תהליך מאוד מורכב ולא משהו שיכול להיעשות על ידי אדם בודד. לכן רבים פונים לחברות מקצועיות ולמעצבים בצוות של סטודיו לעיצוב תעשייתי.  הדבר החשוב ביותר שיש לזכור כשמעצבים מוצר הוא שהוא צריך להיות קל לשימוש והוא אמור לפתור בעיה.

מה זה קונספט וכיצד הוא קשור לתהליך?

פיתוח קונספט עיצובי הוא תהליך הכולל עיצוב של מוצר או שירות חדש. קונספט עיצובי הוא הרעיון המרכזי של מוצר (הכירו את התהליך מרעיון למוצר). היא הליבה של זהותו והיא עוזרת להגדיר את מטרתה. לאחר מכן פונים לתכנון אב טיפוס. 

מה זה אב טיפוס?

אב טיפוס הוא דגם של רעיון, או של מוצר. זהו ייצוג חזותי של קונספט העיצוב ותכונותיו. את האלמנט הזה יוצרים צוותים מומחים. צוותי תמיכה בייצור אחראים לרוב על התכנון, הם אמורים לעזור לחברה להשיג את מטרותיה על ידי מתן המשאבים והתמיכה הדרושים. 

צוות תמיכה בייצור יכול להיות גדול או קטן ככל שהחברה דורשת. ייתכן שיהיה להם צוות ייעודי שאחראי על ניהול, תיאום וייצור של כל ההיבטים השונים של המוצר או השירות. צוותי תמיכה בייצור מעורבים לעתים קרובות בשירות לקוחות ובמכירות, אך יש להם גם אחריות אחרת כגון ניהול פרויקטים, תזמון פרויקטים ואבטחת איכות.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
משה פרוספר

משה פרוספר

כבר מגיל צעיר התעניין משה במגוון רחב של תחומים, עכשיו הוא משתף אתכם בנושאים אלו.

תחומים שמשה אהב, אולי גם אתה...

כתוב/כתבי תגובה