מרעיון למוצר – כיצד ליצור אב טיפוס, תיאור מוצר ושיווק מוצרים.

כאשר מעצבים מוצר חדש, הצעד הראשון הוא לזהות את התכונות והיתרונות העיקריים. לאחר שהשלב הזה נעשה, הגיע הזמן לעצב את חווית המשתמש שתעזור לאנשים להבין מה הם מקבלים בתמורה לכספם.

אבל כיצד הופכים רעיון לפריט ממשי?

תכנון מוצרים הם עמוד השדרה של כל מוצר. הם הדבר הראשון שאנשים רואים והם צריכים להיות תיאוריים ככל האפשר. מוצר מאופיין בתכונותיו וביתרונותיו, המתוארים בחלקים השונים של מאמר זה.

איך מתכננים מוצרים? 

עיצוב מוצר הוא תהליך מאוד מורכב ולא משהו שיכול להיעשות על ידי אדם בודד. לכן רבים פונים לחברות מקצועיות ולמעצבים בצוות של סטודיו לעיצוב תעשייתי.  הדבר החשוב ביותר שיש לזכור כשמעצבים מוצר הוא שהוא צריך להיות קל לשימוש והוא אמור לפתור בעיה.

מה זה קונספט וכיצד הוא קשור לתהליך?

פיתוח קונספט עיצובי הוא תהליך הכולל עיצוב של מוצר או שירות חדש. קונספט עיצובי הוא הרעיון המרכזי של מוצר (הכירו את התהליך מרעיון למוצר). היא הליבה של זהותו והיא עוזרת להגדיר את מטרתה. לאחר מכן פונים לתכנון אב טיפוס. 

מה זה אב טיפוס?

אב טיפוס הוא דגם של רעיון, או של מוצר. זהו ייצוג חזותי של קונספט העיצוב ותכונותיו. את האלמנט הזה יוצרים צוותים מומחים. צוותי תמיכה בייצור אחראים לרוב על התכנון, הם אמורים לעזור לחברה להשיג את מטרותיה על ידי מתן המשאבים והתמיכה הדרושים. 

צוות תמיכה בייצור יכול להיות גדול או קטן ככל שהחברה דורשת. ייתכן שיהיה להם צוות ייעודי שאחראי על ניהול, תיאום וייצור של כל ההיבטים השונים של המוצר או השירות. צוותי תמיכה בייצור מעורבים לעתים קרובות בשירות לקוחות ובמכירות, אך יש להם גם אחריות אחרת כגון ניהול פרויקטים, תזמון פרויקטים ואבטחת איכות.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ספרים אלקטרוניים
אנו חיים בעידן שבו הכול אלקטרוני. מסחר אלקטרוני, בנקאות אלקטרונית, כרטיסים אלקטרוניים, סיגריות...
קרא עוד »
ינו 31, 2021
האם הפקדת אשראי במשחקים אונליין מסוכנת?
משחקי אונליין כמו פוקר באינטרנט מהווים מקור הנאה בלתי נדלה בקרב עשרות מיליוני שחקי רשת ברחבי העולם....
קרא עוד »
ינו 31, 2022
asus zenbook – מחשב עם ביצועים מרשימים בהחלט
בעולם הטכנולוגיה המתפתח במהירות, מציאת מחשב נייד שמאזן בצורה מושלמת בין סגנון, ניידות וכוח יכולה...
קרא עוד »
יול 27, 2023