מה זה NFT

מטבעות קריפטו מרקיעים שחקים בשנים האחרונות, אבל לנכסים דיגיטליים אלה יש יותר מסתם ספקולציות משתוללות מסביר ניב נינבורג. לבלוקצ'יין – טכנולוגיית הספרים הדיגיטליים המאפשרת קריפטוס – יש שימוש אמיתי בעולם האמיתי. אסימונים שאינם ניתנים לשינוי (NFTs) הם דוגמה אחת. NFTs הם אסימונים המבוססים על בלוקצ'יין המייצגים בעלות על נכס דיגיטלי. הטירוף האחרון ב-NFTs כולל אמנות ויצירה דיגיטלית (לדוגמה, מנכ"ל טוויטר (סימול:TWTR) ג'ק דורסי מכר את הציוץ הראשון אי פעם שפורסם תמורת 2.9 מיליון דולר באמצעות NFT).

נשמע מטופש? אולי. אבל יש יותר בדיון סביב NFTs ממה שנראה לעין.

מהם אסימונים שאינם ניתנים לשינוי (NFT)?

אסימונים שאינם ניתנים לשינוי אינם מטבעות קריפטוגרפיים ממשיים באותו מובן של ביטקוין (CRYPTO:BTC) מוסיף ניב נינבורג. מטבעות קריפטו משתמשים בבלוקצ'יין ליכולתו לעקוב אחר עסקאות פיננסיות בין צדדים ותוכננו כסוג של מטבע דיגיטלי לשימוש באינטרנט ובעולם הדיגיטלי הראשון.

NFTs בנויים גם על blockchain אך במקום זאת משמשים כדי להבטיח בעלות על נכס. תחשוב על זה כעל תעודה כמו תעודת רכב או נדל"ן המציגה את הבעלים החוקי של המכונית או הבית, אלא ש-NFT הוא הוכחה לבעלות בצורה דיגיטלית. רוב ה-NFTs מבוססים על רשת הבלוקצ'יין של Ethereum (CRYPTO:ETH).

NFT הוא נכס דיגיטלי ייחודי שלא ניתן להחלפה ישירה בנכס דיגיטלי אחר (ולכן השם "לא ניתן לשינוי"). גם נכסים פיזיים רבים אינם ניתנים לשינוי. נדל"ן, למשל, אינו ניתן לשינוי מכיוון שכל רכוש הוא ייחודי מאחרים.

לעומת זאת, אסימון "ניתן להחלפה" הוא כזה שניתן להחלפה באחר זהה לו. את'ר הוא האסימון הפנוי שנסחר ברשת האת'ריום, כלומר את'ר אחד זהה לאחר. אותו דבר לגבי ביטקוין. אפשר להחליף ביטקוין אחד בביטקוין אחר כי יש להם אותו ערך. גם מטבעות פיזיים עובדים ככה. שטר דולר פיזי אחד זהה לשטר דולר אחר, ולכן כל אחד מהם "ניתן לשינוי". אבל כל NFT הוא ייחודי; אין עוד אחד בדיוק כמוהו שם בחוץ, אז הם לא ניתנים לשינוי — או לא מסוגלים להחליף בדיוק אחר.

הקוד נכתב לתוך האסימון הדיגיטלי הזה ומתועד באמצעות רשת הבלוקצ'יין שעליה הוא מבוסס (שוב, בדרך כלל על Ethereum) כדי להוכיח רשימה של בעלות היסטורית והבעלים הנוכחי של נכס דיגיטלי ייחודי. NFT יכול לייצג כל יצירה דיגיטלית – אמנות, מוזיקה, סרטונים, כתיבה וכו'.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חישוב שטחים לאוטוקאד
אוטוקאד היא תוכנת תכנון בעזרת מחשב שנמצאת בשימוש אדריכלים, מהנדסים ומעצבים מאז שנות ה-80. זהו כלי רב...
קרא עוד »
דצמ 18, 2022
סרטון שיווק ממוקד – מהו
רבים מאיתנו מדברים יותר ויותר על סרטוני שיווק ממוקדים. ואכן, כשזה נוגע לקידום עסקים באינטרנט, מדובר...
קרא עוד »
אפר 30, 2022
חנויות אינטרנטיות – השקעה שמחזירה את עצמה
חנויות מקוונות הופכות פופולריות יותר ויותר כדרך לעסקים להגיע ללקוחותיהם ולהגדיל את מכירותיהם. הם...
קרא עוד »
מאי 07, 2023