מה תפקידו של עורך דין לשון הרע?

לשון הרע, כך על פי החוק, הוא פיסת מידע או פרסום שהשמעתם או פרסומם ברבים עלול להביא לפגיעה בשמו הטוב או בכבודו של האדם. בית המשפט עשוי לקבוע כי פרסום מסוים נופל תחת הגדרת לשון הרע, גם אם המפרסם טוען כי לא התכוון לכך או כי דבריו נחשבים לאמת, הכל על פי הנסיבות. לאור זה, חשוב לדעת מהו תפקידו על עורך דין לשון הרע

עורך דין לשון הרע והסרת פרסומי לשון הרע 

לשון הרע פוגעת בשמו הטוב של אדם או עסק, פגיעה במוניטין, לעיתים נזק בתדמית ציבורים וגם פגיעה במהלך העסקים. תפקידו הראשון של עורך דין לשון הרע היא לחייב גוף שמפרסם תוכן שכולל לשון הרע להסיר את הפרסום ויותר מזה, גם לפרסם התנצלות. ישנם מקרים שבהם המצב הוא הפוך – כלומר עורך דין לשון הרע עשוי להתבקש להגן על מפרסם, המתמודד עם טענות על פרסומי לשון הרע. לא כל מידע שלילי יחשב אוטומטית ללשון הרע ופרסום שיש בו אמת וערך לציבור עשוי שלא להיחשב ללשון הרע. 

פרסום לשון הרע גורר פיצויים 

עורך דין לשון הרע לא תמיד יסתפק בהגנה על לקוחו ודרישה להסרת פרסומים פוגעניים ולשון הרע. פגיעה במוניטין ולשון הרע עשויים להוות עבירות שגוררות פיצוי. עורך דין יכול להשיג ללקוחותיו פיצויים בנושא זה, אפילו אם לא הוכחה מידה מסוימת של נזק ממשי. חשוב להוסיף כי ישנם פרסומים הזוכים להגנת החוק, על מנת לאפשר דיון ציבורי ועיתונות חופשית. אי לכך, התייעצות עורך דין לשון הרע עשויה לפזר את הערפל ולהבהיר האם בנתוני המקרה, מדובר בלשון הרע או בפרסום מותר על פי החוק שזכאי להגנה גם על פי עקרון תום הלב. 

 

אולי יעניין אותך גם מידע על עורך דין דיני אינטרנט

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אינטרנט עם סים בינלאומי – למה חשוב לדאוג לו כבר מהארץ?
בעתיד הקרוב, סביר להניח שנוכל להשתמש בטלפונים הסלולריים שלנו כדי לגשת לאינטרנט ללא כרטיס סים....
קרא עוד »
מרץ 14, 2023
יכולות חברתיות אצל ילדים: כיצד מתמודדים וכיצד ניתן לשפר?
התפתחותם של הילדים כוללת לא מעט אלמנטים, כשבין היתר חשוב לשים דגש על רכישת מיומנויות חברתיות, ולו בשל...
קרא עוד »
אוג 13, 2019
מתכנת אפליקציות – לוקחים קורס ומשתלבים בתחום
מתכנתי יישומים הם האנשים החשובים ביותר בפיתוח תוכנה. הם אחראים לכתיבת הקוד שגורם לתוכנה לעבוד. ככל...
קרא עוד »
ינו 31, 2023