מה תפקידו של עורך דין לשון הרע?

לשון הרע, כך על פי החוק, הוא פיסת מידע או פרסום שהשמעתם או פרסומם ברבים עלול להביא לפגיעה בשמו הטוב או בכבודו של האדם. בית המשפט עשוי לקבוע כי פרסום מסוים נופל תחת הגדרת לשון הרע, גם אם המפרסם טוען כי לא התכוון לכך או כי דבריו נחשבים לאמת, הכל על פי הנסיבות. לאור זה, חשוב לדעת מהו תפקידו על עורך דין לשון הרע

עורך דין לשון הרע והסרת פרסומי לשון הרע 

לשון הרע פוגעת בשמו הטוב של אדם או עסק, פגיעה במוניטין, לעיתים נזק בתדמית ציבורים וגם פגיעה במהלך העסקים. תפקידו הראשון של עורך דין לשון הרע היא לחייב גוף שמפרסם תוכן שכולל לשון הרע להסיר את הפרסום ויותר מזה, גם לפרסם התנצלות. ישנם מקרים שבהם המצב הוא הפוך – כלומר עורך דין לשון הרע עשוי להתבקש להגן על מפרסם, המתמודד עם טענות על פרסומי לשון הרע. לא כל מידע שלילי יחשב אוטומטית ללשון הרע ופרסום שיש בו אמת וערך לציבור עשוי שלא להיחשב ללשון הרע. 

פרסום לשון הרע גורר פיצויים 

עורך דין לשון הרע לא תמיד יסתפק בהגנה על לקוחו ודרישה להסרת פרסומים פוגעניים ולשון הרע. פגיעה במוניטין ולשון הרע עשויים להוות עבירות שגוררות פיצוי. עורך דין יכול להשיג ללקוחותיו פיצויים בנושא זה, אפילו אם לא הוכחה מידה מסוימת של נזק ממשי. חשוב להוסיף כי ישנם פרסומים הזוכים להגנת החוק, על מנת לאפשר דיון ציבורי ועיתונות חופשית. אי לכך, התייעצות עורך דין לשון הרע עשויה לפזר את הערפל ולהבהיר האם בנתוני המקרה, מדובר בלשון הרע או בפרסום מותר על פי החוק שזכאי להגנה גם על פי עקרון תום הלב. 

 

אולי יעניין אותך גם מידע על עורך דין דיני אינטרנט

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס בדיקת תוכנה
תעשיית בדיקות התוכנה היא אחת מהתעשיות הצומחות והמבוקשות ביותר כרגע. בדיקת תוכנה היא מקצוע הדורש...
קרא עוד »
דצמ 25, 2022
שלום עולם!
ברוכים הבאים לוורדפרס. זה הפוסט הראשון באתר. ניתן למחוק או לערוך אותו, ולהתחיל...
קרא עוד »
ספט 20, 2018
הסכם שלום בית ולחילופין גירושין
הסכמי שלום בית הופכים פופולריים יותר ויותר בקרב זוגות שרוצים להימנע מהתהליך היקר והמתיש מבחינה...
קרא עוד »
יונ 10, 2023