סוגים של נחשי מים

הנחש נחשב לחיה חכמה אבל קטלנית ולכן כזו שראוי לשמור ממנה מרחק. הארס שפולט נחש מסוכן לבריאותנו, ולכן חייבים לטפל בו מייד. תת משפחה של הנחשים היא נחשי המים. אלה חיים בתוך נהרות ואגמים וכן מקורות מים קטנים ואינם מסוכנים לבני אדם אלא רק לבעלי חיים אחרים. הם טורפים אבל לא ארסיים ומסכנים בעיקר צפרדעים ודגים. נחשי המים הם תת קבוצה של משפחת הזעמניים ויכולים להתאים לגידול ביתי, כחיות מחמד ממשפחת הזוחלים. נחש המים מכונה לעתים גם "בירית". הוא חי שנים רבות (באזור 10) ומתאים לגידול ביתי לשם כך נדרש טרריום (מכל זכוכית גדול אשר מתאים לגידול בעלי חיים או צמחים) בגודל שמשתנה לפי גיל הנחש ומתחיל מממדים של 40*30*40 ס"מ לקטנים.

> בקרו באתר https://snaker.co.il למידע חשוב, רגע לפני הכנסת נחש מים הביתה.

גידול של נחש מים אינו משימה לכל אחד, אלא כזו שתובעת זמן, התמדה ומאמץ וגם התגברות על פחדים טבעיים. כמו כן נדרש ידע בסיסי בהכנת טרריום, מאחר שבלי האמצעי הזה אין אפשרות לספק לנחש בית גידול מתאים בו יוכל להתפתח. הכנת טרריום דורשת ידע בסיסי בשתילה, תחזוקה שוטפת והשקייה. אם אין באפשרותכם לדאוג לכך באופן קבוע – אין טעם לגדל נחש מים. ברכישת הנחש יש לברר מהם ההרגלים שלו ולאיזה תנאים הוא זקוק במונחים של גודל טרריום, טמפרטורה נדרשת ומזון. כמו כן מומלץ לברר מהי תדירות הרבייה שלו וכמות הביצים שמוטלות.

כיום נמצאים בשוק מספר סוגים של נחש מים (הכירו אותם כאן https://snaker.co.il/snakes/) שאפשר לגדל בבית בתנאים הנדרשים: מלבד הטרריום יש לספק מצע כמו נייר עיתון או ניסויר סופג. "בירית" הוא הראשון ובצפון הארץ נצפה גם "נחש מים משובץ".  נחש זה בולע בעיקר דגים חיים ואינו מסוכן לבני אדם ולכן הפך יעד אטרקטיבי לגידול. חשוב לדעת שכאשר הנחש חש מאוים הוא מפריש ריחות דוחים על מנת להרחיק טורפים פוטנציאליים. אסור להתבלבל בין נחש מים לנחש שנמצא במקרה במים ויכול להיות קטלני ומסוכן, כמו צפע ארסי שנצפה בעבר במי הכנרת, ומי שמתקרב אליו מסתכן מיידית בהקשה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יסודות CRM: מה שכל עסק צריך לדעת לפני היישום
בתחום העסקים, המשמעות של מערכות ניהול קשרי לקוחות (CRM) נידונה לעתים קרובות אך לא תמיד מובנת במלואה....
קרא עוד »
דצמ 13, 2023
ניתוח ומעקב אחר נתונים ומדדים (Google Analytics, כלים אחרים)
נתונים ומדדים ממלאים תפקיד מפתח בשיווק וניתוח דיגיטלי. בעזרת כלים כמו גוגל אנליטיקס, משווקים יכולים...
קרא עוד »
אפר 19, 2023
בדיקות תוכנה מהבית – האם זה אפשרי?
בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות שינוי ניכר בתפיסות של שוק העבודה. אם עד לפני עשר-עשרים שנה התפיסה...
קרא עוד »
אפר 11, 2022