שפות התכנות המובילות ב2021

עולם התכנות הולך ומתפתח. שפות תכנות חדשות מומצאות בתדירות גבוהה, מתאימות את עצמן למשתמשים שונים, צרכים שונים ומוצרים שונים.

אז מהן שפות התכנות שחשוב להכיר בשנת 2021?

SCRATCH

שפת תכנות בסיסית ופשוטה, מבוססת על בלוקים – קודים מבוססים צורות, המאפשרים גם לילדים בגילאי הגן ללבנות רצפים, שרשראות ולולאות של קודים מובנים (קצת כמו לגו) ליצירת תוכנה.

Python

שפת תכנות נפוצה בתעשיות מבוססות בינה מלאכותית ,שהפכה נפוצה יותר בשנים האחרונות, בשל הגידול בתחום. אוטומציה של תהליכים והיעלמות של תחומי עיסוק רבים בעקבות כך, הופכת את פייתון לשפת תכנות חיונית לכל מי שרוצה להשתלב היטב בשוק התעסוקה החדש וגם לפתח יכולות חשיבה מתקדמות.

JAVASCRIPT

זוהי אחת משפות התכנות הפופולריות ביותר בעולם כיום, עליה נשענות שפות רבות אחרות. בעזרתה ניתן ללמד ילדים בקלות יחסית, איך לבנות אנימציה, משחקי מחשב ואפליקציות. להמשך קריאה אודות לימודי JavaScript לנוער

שפת #C

אחת השפות המהירות והיעילות בתחום התכנות, המאפשרת ניצול מירבי של יכולות המחשב ולכן מתאימה לכתיבת תכניות מהירות ומהנות. רוב הדפדפנים שאתם מכירים, כמו גם מערכות הפעלה רבות, נכתבו בשפת #C.

שפות HTML CSS

משמשות לבניית אתרי אינטרנט והוספת תכונות לעיצוב האתר. HTML היא השפה המרכזית כיום בעולם לעיצוב תגיות, מתאימה לעבודה עם כל מחשב וסלחנית ביותר לטעויות שונות.

לעומתה, CSS היא שפה משלימה ל HTML והיא מתמקדת בעיקר בעיצוב הדפים שניתן לבנות עם  HTML.

לסיכום

עולם התכנות עשיר בשפות שונות ומגונות, אך יש תמיד כמה שפות שמובילות את השאר, בגלל התאמה שלהן לצרכים של משתמשים הקצה, קלות ונוחות השימוש בהן ורמת הדרישה לתוצרים שניתן להפיק מהן. יחד עם זאת, חשוב להשאיר מעודכנים, כי עולם התכנות מתפתח במהירות ואיתו גם שפות תכנות חדשות. למידע נוסף בנושא קורס תכנות לילדים

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
משה פרוספר

משה פרוספר

כבר מגיל צעיר התעניין משה במגוון רחב של תחומים, עכשיו הוא משתף אתכם בנושאים אלו.

תחומים שמשה אהב, אולי גם אתה...

כתוב/כתבי תגובה