מה נחשב לשיימינג באינטרנט?

שיימינג באינטרנט הוא השימוש במדיה חברתית, בלוגים וערוצי תקשורת מקוונים אחרים כדי לתקוף אדם או ארגון יעד. מטרת ההתקפה היא להביך את המטרה בפומבי, לעתים קרובות כגמול על התנהגות כלשהי.

מה נחשב לשיימינג באינטרנט?

שיימינג באינטרנט הוא גרסה מקוונת של עבריינות, בה אנשים לוקחים את החוק לידיים. כמו בעולם הפיזי, אנשים מאמינות כי מעשיהם הם דרך להביא לצדק שלא יתקיים בצורה אחרת. במקרים אחרים, נעשה שימוש בשיימינג מקוון כדי לתקוף מישהו ולהכפישו.

סוגי שיימינג

סוגים של שיימינג באינטרנט כוללים פרסום מכפיש, מידע רגיש  אודות יחיד, יעד או ארגון. התוקף עשוי להאמין שלציבור הזכות למידע אותו הוא מפרסם.

בזמנים אחרים, המטרה היא פשוט סחיטה באי- רווח כספי. צורה נפוצה נוספת של שיימינג מקוון כמו פורנו לנקמה, היא פרסום תמונות ווידאו מפורשות מינית כדרך להשפיל את המטרה. תכנים כאלה מתפרסמים לעתים קרובות על ידי שותף רומנטי לשעבר.

מגרעותיה של האינטרנט

שיימינג באינטרנט, מנצל את האופי ההפכפך של תקשורת מקוונת. מכיוון שטלפונים ניידים נמצאים בכל מקום והודעות מתפשטות באופן נרחב ומהיר באמצעות מדיה חברתית, עבריינות מקוונת, יכולה להפוך מהר מאוד לא פרופורציונאלית לאירוע שעורר אותה.

תפוצת שיימינג פוגעני

המיידיות של התגובה, פירושה גם שאותם משתפי התכנים בהודעות, עשויים לשלוח אותם לפני שהם בודקים עובדות ומתייחסים לעניין בשיקול דעת.

לדברי הפסיכולוג הקליני ג'ון סולר, האופי הקיצוני של שיימינג מקוון, נובע מחוסר אמפתיה למטרות מקוונות. סולר טוען שלעתים קרובות, מטרת התקיפה היא להשמיד את המטרה.

כיוון ששיימינג באינטרנט מוביל לאיומים, להתקפות פיזיות, לאובדן מקומות עבודה, ולשיבוש המערך המשפחתי, העונש עליו עלול להיות קשה מכפי שרבים נוטים לחשוב.

נפגעתם משיימינג באינטרנט? פנו לעזרה באתר https://www.shlomiweinberg.co.il/

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
משה פרוספר

משה פרוספר

כבר מגיל צעיר התעניין משה במגוון רחב של תחומים, עכשיו הוא משתף אתכם בנושאים אלו.

תחומים שמשה אהב, אולי גם אתה...

מתי החל המושג הנפוץ גאדג'ט
כללי
shlomi

מתי החל המושג הנפוץ גאדג'ט

אין כמו גדג'טים. הם מגיעים בשלל של מחירים, החל מן המחיר הכי זול ועד למחיר הכי גבוה שאפשר. גדג'ט יכול להיות שימושי עבור שורה ארוכה

קרא עוד »
פרסום עורכי דין
כללי
shlomi

פרסום עורכי דין

פרסום עורכי דין חייב להתבצע בצורה המקצועית והאיכותית ביותר, על מנת להבטיח את התוצאות האיכותיות והיעילות ביותר. אם בעבר היה מספיק לפרסם מודעה בעיתון או

קרא עוד »
להעלות טראפיק באתר
כללי
shlomi

איך להעלות טראפיק באתר?

טראפיק באתר הוא לא שם של ראפר אמריקאי, אלא מושג המתאר ביקורים של גולשים ברחבי הרשת שבוחרים להיכנס לאתר של העסק. כמו שכל בעל חנות

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה