מהם הכללים בעימוד ספרים?

כאשר ניגשים אל עימוד ספרים צריך לקחת בחשבון מספר רב של דברים וזאת על מנת להבטיח שהעימוד יבוצע בצורה מוצלחת וישיג את מטרתו, שהיא הפיכת חוויית הקריאה של הקורא להרבה יותר נוחה וטובה. במאמר הבא נדבר על הכללים השונים שיהיו קיימים וזאת כאשר ניגשים אל ביצוע עימוד ספרים.

יצירת תוכן עניינים לספר

כאשר ניגשים לעימוד הספר אזי אחד הדברים החשובים ביותר יהיה יצירה של תוכן עניינים. יהיה רצוי ליצור אותו עם כותרות מסקרנות ולוודא כי הוא מוצע בצורה נאה מבחינה ויזואלית בכל הנוגע לגופנים ולגודל הטקסט וזאת על מנת לשפר את החוויה של הקורא ולהפוך אותה להרבה יותר קלה בסופו של דבר.

בחירה בגופן שונה לכותרות

היבט נוסף שיהיה ניתן להתייחס אליו הוא בחירה של גופן שונה בעבור הכותרות הפסקאות בספר. בעזרת שילוב של מספר גופנים יהיה ניתן להבדיל בין אזורים שונים בספר ולהפוך את הקריאה בו לקלה וכזו שתזרום בצורה הרבה יותר נוחה לכל אחד מהאנשים שצפוי לקרוא את הספר שלכם בעצם. דבר זה יהיה בעל תועלת רבה בעבור האנשים שיקראו את הספר ולפיכך אל לכם לזלזל בחשיבות שלו. קראו בהרחבה על הוצאת ספרים!

הזחה של הכותרות בטקסט

דבר נוסף שיהיה ניתן לעשות בטקסט ונחשב מאוד נפוץ היום הוא הזחה של הכותרות. כלומר יצירת רווח בין שולי העמוד ולבין הכותרות וזאת על מנת להדגיש אותה ביחס ליתר הטקסט. ניתן לבצע את ההזחה במידות שונות ועל מנת לדעת מה תהיה האופציה המתאימה ביותר לספר שלכם תוכלו פשוט לבקש לבחון מספר אופציות שונות וזאת כדי להבין במה מדובר, כך תוכלו לבחור במענה הנכון ביותר עבורכם. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הגשת סקר היסטורי
סקר היסטורי ממלא תפקיד חיוני בהבנת אופי והיקף זיהום הקרקע והשפעתו הפוטנציאלית על הסביבה. הוא כרוך...
קרא עוד »
יול 14, 2023
קפצתם לטיול קצר בחיפה ואתם מחפשים מקום לקצת כיף?
חיפה היא אחת מפינות החמד היפות ביותר בארץ והבעיה היא שרבים מאזרחי ישראל כלל לא ביקרו בעיר מעולם. כל...
קרא עוד »
דצמ 02, 2018
מהי תודעה?
"תודעה" – מילה שאנו מתייחסים אליה הרבה אך לא תמיד אנו יודעים מה המשמעות שלה, בעוד שרבים כבר...
קרא עוד »
ינו 09, 2019