איך הפודקאסטים הפכו לכל כך פופולאריים?

לפני עידן הטלוויזיה, רדיו היה מקור הבידור העיקרי עבור מרבית האנשים. משפחות היו יושבות ליד הרדיו ומאזינים לתסכיתים, מוזיקה, חדשות ועוד. הספרים והטלוויזיה גרמו לירידה בפופולריות הרדיו, אך הוא עדיין רלוונטי. השחקן החדש בשטח, האינטרנט, החזיר את האזנה לתוכניות ותסכיתים למרכז, דרך הפודקאסטים.

מה זה פודקאסט ומדוע אנשים מאזינים לו?

פודקאסט הוא תוכנית שאנשים מקליטים באופן חופשי ומעלים אותה להאזנה דרך האינטרנט או בתוכנות סטרימר שונות. ניתן להאזין לתוכנית מתי שרוצים, דרך אמצעים שונים (מחשב, טלוויזיה, מכשיר סלולר ועוד), ואפשר ליהנות ממגוון רחב של נושאים ותחומים. כך למשל תמצאו במרכז הפודקאסטים מגוון רחב של תוכניות בכל התחומים האהובים עליכם. האזנה לפודקאסט הפכה להיות מאוד פופולארית עם השנים, עד כדי כך שגם עיתונאים רציניים ובכירים, כאלה שיש להם אפשרויות חשיפה רבות בכלי תקשורת ממוסדים, מעלים פודקאסט משלהם, לצד כל מי שרוצה לעלות פודקאסט בתחומים שמדברים אליו וחושב שיעניינו את הציבור.

מדוע פודקאסטים הם פופולאריים?

גיוון בנושאים

אפשר למצוא פודקאסטים בכל תחום ותחום, בין אם זה בנושאים רציניים כמו כלכלה, ביטחון, משפט, מדע ועד לנושאים קלילים יותר, כמו סרטים, מוזיקה, סדרות טלוויזיה ועוד. ניתן למצוא פודקאסטים בשפות שונות וכל אחד יכול להאזין להם. הם מספקים ידע עשיר ומגוון בכל תחום.

זמינות

אחד היתרונות הגדולים של פודקאסטים הוא הזמינות שלהם. אין הגבלה על הכמות ואין הגבלה על אופציות האזנה. אנחנו יכולים להאזין להם בבית, בעבודה, ברכב, בריצה ובכל זמן אחר. כל מה שאנחנו צריכים זה מכשיר דרכו אפשר לשמוע פודקאסטים או להוריד אותם, לשמור ולהאזין להם כשנוח לנו. בהקשר של זמינות כדאי לציין שיש להבדיל מתוכניות רדיו רגילות שמשודרות בשעה ספציפית לבין לפודקאסטים להם ניתן להאזין מתי שרוצים. כל עוד הם ברשת, אפשר להאזין להם בכל זמן.

נקודה אחרונה, להבדיל מטלוויזיה או קריאה בספר שמחייבים ריכוז מסוים, ניתן להאזין לפודקאסט ולעשות דברים נוספים במקביל. בין אם זה נהיגה, רכיבה, ריצה או הליכה, ובין אם זה תוך כדי שמבצעים מטלות בית או משימות אחרות במהלך היום.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
משה פרוספר

משה פרוספר

כבר מגיל צעיר התעניין משה במגוון רחב של תחומים, עכשיו הוא משתף אתכם בנושאים אלו.

תחומים שמשה אהב, אולי גם אתה...

מהם הכללים בעימוד ספרים?

כאשר ניגשים אל עימוד ספרים צריך לקחת בחשבון מספר רב של דברים וזאת על מנת להבטיח שהעימוד יבוצע בצורה מוצלחת וישיג את מטרתו, שהיא הפיכת

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה