בדיקות תוכנה מהבית – האם זה אפשרי?

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות שינוי ניכר בתפיסות של שוק העבודה. אם עד לפני עשר-עשרים שנה התפיסה היתה, שהעובדים צריכים להגיע אל המשרד בבוקר בשביל לבצע את עבודתם. אזי שהיום התפיסה השתנתה ולא מעט בתי העסק מוכנים לקבל שזה לא בהכרח חיוני.

אין ספק שבשנתיים האחרונות הסיבה לכך היא הקורונה, אך עוד לפני כן בענפים רבים איפשרו לעובדים בתפקידים מסוימים להחליט האם לבצע את העבודה מהבית או מהמשרד, ובמקרים מסוימים גם בתי עסק בחרו להוציא עבודות במיקור חוץ לעובדים חיצוניים, כאלה שיכולים לבצע את העבודה מהבית ללא שום הפרעה, בזמנם החופשי. 

דוגמא טובה לכך הן בדיקות תוכנה מהבית. על פניו היינו יכולים לחשוב שמדובר בעבודה שמחייבת את העובדים להגיע למשרד כל בוקר ולבצע את עבודתם. אך האמת היא, שיותר ויותר בתי עסק המייצרים ומשווקים תוכנות, מאפשרים לבודקים (לאחר סיום בהצלחה של קורס בדיקות תוכנה אונלייןלקבל את התוכנה למחשב הביתי, לבדוק אותה ואז להוציא דוח ולהעביר אותו לעוסקים במלאכה בעסק. 

למה זה אפשרי ומדוע זה דבר חיובי?

ראשית, זה אפשרי מאחר והבודק לא צריך שום דבר מלבד מחשב שיכול להריץ את התוכנה ואלמנטים שיכולים לבדוק אותה. אם יש לו את הידע והכלים, זה לא משנה אם הוא יבדוק את התוכנה מהבית או מכל מקום אחר. 

שנית, זה אפשרי גם בזכות העובדה שבודקי תוכנה יכולים להתגורר במקום מרוחק, כולל בחו"ל, ולבצע את הבדיקות בצורה אופטימאלית בזמנם החופשי. 

שלישית, זה חיובי לבצע תהליך כזה, בשביל שיהיה ניתן להוציא את העבודה לעובדים חיצוניים שסיימו קורס QA מומלץ, בין אם זה בישראל ובין אם זה בארצות אחרות. גם בישראל אגב, ישנם עובדים שמספקים שירותי בדיקה עבור חברות שונות במדינות אחרות. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פרסום עורכי דין
פרסום עורכי דין חייב להתבצע בצורה המקצועית והאיכותית ביותר, על מנת להבטיח את התוצאות האיכותיות...
קרא עוד »
ספט 06, 2020
חברה לפיתוח אפליקציות
היום רוב החברות העסקיות נעזרות במפתחי אפליקציות על מנת למכור יותר בשוק או להפיץ את מוצריהן או השירות...
קרא עוד »
יול 27, 2022
סקירה על מאגרי התמונות הטובים בעולם
כל מי שמתעסק בבנייה או בעיצוב של אתרי אינטרנט, עמודי פייסבוק, דפי נחיתה ולמעשה כל מוצר אינטרנטי כזה או...
קרא עוד »
מאי 26, 2019