בדיקות תוכנה מהבית – האם זה אפשרי?

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות שינוי ניכר בתפיסות של שוק העבודה. אם עד לפני עשר-עשרים שנה התפיסה היתה, שהעובדים צריכים להגיע אל המשרד בבוקר בשביל לבצע את עבודתם. אזי שהיום התפיסה השתנתה ולא מעט בתי העסק מוכנים לקבל שזה לא בהכרח חיוני.

אין ספק שבשנתיים האחרונות הסיבה לכך היא הקורונה, אך עוד לפני כן בענפים רבים איפשרו לעובדים בתפקידים מסוימים להחליט האם לבצע את העבודה מהבית או מהמשרד, ובמקרים מסוימים גם בתי עסק בחרו להוציא עבודות במיקור חוץ לעובדים חיצוניים, כאלה שיכולים לבצע את העבודה מהבית ללא שום הפרעה, בזמנם החופשי. 

דוגמא טובה לכך הן בדיקות תוכנה מהבית. על פניו היינו יכולים לחשוב שמדובר בעבודה שמחייבת את העובדים להגיע למשרד כל בוקר ולבצע את עבודתם. אך האמת היא, שיותר ויותר בתי עסק המייצרים ומשווקים תוכנות, מאפשרים לבודקים (לאחר סיום בהצלחה של קורס בדיקות תוכנה אונלייןלקבל את התוכנה למחשב הביתי, לבדוק אותה ואז להוציא דוח ולהעביר אותו לעוסקים במלאכה בעסק. 

למה זה אפשרי ומדוע זה דבר חיובי?

ראשית, זה אפשרי מאחר והבודק לא צריך שום דבר מלבד מחשב שיכול להריץ את התוכנה ואלמנטים שיכולים לבדוק אותה. אם יש לו את הידע והכלים, זה לא משנה אם הוא יבדוק את התוכנה מהבית או מכל מקום אחר. 

שנית, זה אפשרי גם בזכות העובדה שבודקי תוכנה יכולים להתגורר במקום מרוחק, כולל בחו"ל, ולבצע את הבדיקות בצורה אופטימאלית בזמנם החופשי. 

שלישית, זה חיובי לבצע תהליך כזה, בשביל שיהיה ניתן להוציא את העבודה לעובדים חיצוניים שסיימו קורס QA מומלץ, בין אם זה בישראל ובין אם זה בארצות אחרות. גם בישראל אגב, ישנם עובדים שמספקים שירותי בדיקה עבור חברות שונות במדינות אחרות. 

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
משה פרוספר

משה פרוספר

כבר מגיל צעיר התעניין משה במגוון רחב של תחומים, עכשיו הוא משתף אתכם בנושאים אלו.

תחומים שמשה אהב, אולי גם אתה...

מה נחשב לשיימינג באינטרנט?

שיימינג באינטרנט הוא השימוש במדיה חברתית, בלוגים וערוצי תקשורת מקוונים אחרים כדי לתקוף אדם או ארגון יעד. מטרת ההתקפה היא להביך את המטרה בפומבי, לעתים

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה