איטום קירות חיצוניים – איך זה עובד?

מבנה הוא כזה אשר זקוק לא רק לבנייה נכונה אלא לכל מיני סוגים של פעולות תחזוקה שאותן יכול לבצע בחלקן הבעלים של המבנה בצורה עצמאית, וחלק אחר אותן חייב לבצע רק בעל מקצוע מוסמך. הדבר נכון בייחוד עבור בניינים רבי קומות שאליהם הגישה היא בלתי אפשרית ללא ציוד ספציפי נדרש ועבור פעולות של איטום שאותן חייבים לבצע עבור בניין על מנת להשאיר אותו מוגן מפני נזקי מזג האוויר במהלכה של כל שנה ושנה.

בודקים את התשתית

טרם ההתקדמות אל עבר ביצוע של פעולות של איטום קירות חיצוניים שמסביב לכל בניין, הצעד החיוני הראשון הוא בדיקה של הקירות הללו וחיפוש אחר מקור של רטיבות שיכול להיות עקב בנייה לקויה, פיצוץ של צינור פנימי בבניין או אפילו בלאי טבעי שעובר כל סוג של מבנה בחלוף כמה וכמה שנים ללא כל פעולה.

ישנם קירות חיצוניים בהם יהיו סימנים של עובש, פטריות, התקלפות הצבע ואף חדירה של המים אל הקירות הפנימיים של הדירות וגרימה של נזק רב, כאן נדרשת התערבות שבה מבצעים את הטיפול באזורים הפנימיים בצורה ראויה, בחינה של מקור הרטיבות בהקדם וסיום עם איטום המבנה באופן מלא כדי שהנזקים לא יעמיקו עוד הלאה ויעלו בכסף רב.

מביאים את החומרים הנדרשים

לאחר שמבינים את השטח יותר לעומק ויודעים ממה עשויה כל מעטפת, החל מחיפוי על בסיס מלט ועד לחיפוי על בסיס אבן, שיש, קרמיקה או פסיפס, יכולים לבחור את החומרים עבור הפעולה של האיטום עבור התפרים והפוגות על מנת שהמעטפת החיצונית תהיה ללא פגם ויתור את האזור שממנו מים לא יכולים לחדור והאיטום יהיה מושלם מכל פינה ופינה.

מחקרים מראים כי בכל 7 עד 12 שנה מעטפת חיצונית של בניין הופכת להיות כזו אשר בה נוצרים פגמים טבעיים של הזמן, וזה הרגע שבו חייבים לבצע פעולה של איטום מחדש לשם שמירה על הבניין אטום בצורה נכונה לעוד כמה וכמה שנים הלאה ללא כל בעיה של חדירת מים או התפרקות אבני חיפוי משם.

> עוד טיפים בשלל נושאים בספרייה המקוונת https://prosper-lib.com

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
משה פרוספר

משה פרוספר

כבר מגיל צעיר התעניין משה במגוון רחב של תחומים, עכשיו הוא משתף אתכם בנושאים אלו.

תחומים שמשה אהב, אולי גם אתה...

כתוב/כתבי תגובה